Producenci

Sygnalizator głosowo-optyczny, zewnętrzny, 900mA SGO-PGZ2

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 552,40 zł 552.40
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 449,11 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: W2
Kod produktu: SGOPGZ2

Opis

Przeznaczenie:

 

Sygnalizator z komunikatami słownymi przeznaczony jest do sygnalizowania pożaru przemiennie sygnałem akustycznym i sygnałem komunikatu słownego w zewnętrznych jak i wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru. Sygnalizator może także służyć jako zewnętrzny sygnalizator akustyczny mający Certyfikat CNBOP-PIB.

 

Opis konstrukcji :

 

Sygnalizator składa się z obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego, układu elektronicznego oraz lampy, w której umieszczony jest palnik ksenonowy. Jako źródło dźwięku zastosowano głośnik. Sygnalizator generuje jednocześnie komunikat głosowy wraz z sygnałem optycznym. Przewody zasilające podłącza się zgodnie z oznaczeniami umieszczonymi na obudowie sygnalizatora.

 

W celu zaprogramowania ilości komunikatów, wzoru dźwięku syreny oraz ustalenia trybu pracy sygnalizatora („master” lub „slave”) należy użyć urządzenia nagrywającego UN-2 lub UN-3. Sygnalizator posiada możliwość zaprogramowania priorytetu odtwarzanych komunikatów zależnie od potrzeb poprzez wykorzystanie odpowiednich podłączeń „+1” oraz „+2”. Daje to możliwość włączenia odpowiedniego komunikatu w zależności od źródła wyzwolenia ostrzeżenia o pożarze. Linia synchronizująca pracę sygnalizatorów w sieci powoduje równoczesne odtwarzanie dźwięku na wszystkich sygnalizatorach podłączonych do danej sieci (część optyczna nie jest synchronizowana).

 

Sekwencja sygnałów jest zgodna z PN-EN 54-3: 2003 / A2:2007. Istnieje możliwość wgrania do trzech komunikatów + opcjonalnie komunikat potwierdzający.

 

Czas trwania komunikatów to odpowiednio:

 

 - jeden komunikat - 90 sek.
 - dwa komunikaty - 45 sek. każdy
 - trzy komunikaty - 30 sek. każdy 

 

Oprócz komunikatu słownego użytkownik ma do wyboru jeden z 15 sygnałów dźwiękowych (lub brak sygnału).

 

W celu nagłośnienia większych powierzchni (np. długie korytarze) stosowane są sygnalizatory główne (master) oraz sygnalizatory podrzędne – powtarzające (slave). Sygnalizator SGO-Pgz2 może służyć zarówno jako sygnalizator główny jak i podrzędny w zależności od tego jak zostanie zaprogramowany przez instalatora. Zastosowanie jednego sygnalizatora głównego i „n” sygnalizatorów powtarzających umożliwia jednoczesne odtwarzanie zsynchronizowanych komunikatów.Sygnalizator współpracuje z wyłącznikiem WSD-1, który w przypadku pracy sygnalizatorów w sieci musi być podłączony do sygnalizatora „master”. Naciśnięcie klawisza wyłącznika powoduje wyłączenie dźwięku pozostawiając aktywny sygnał optyczny. Sposób podłączenia WSD-1 przedstawiony został na schemacie połączeń.

 

Sygnalizatory zewnętrzne SGO-Pgz2 mogą współdziałać z sygnalizatorami wewnętrznymi SG-Pgw w jednej sieci.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl